Chcę fotografować i co dalej…?

Wszystko co was ogranicza w fotografii jest w Waszych głowach…

Często spotykając osoby, które pragną rozpocząć swoją przygodę z fotografią, zauważam w nich ogrom chęci i jeszcze większą rezygnację. Dlaczego tak się dzieje? Otóż proces wpadania w błędne koło rezygnacji zaczyna się w momencie, w którym zaczynają przeglądać fora zawodowych fotografów. Zdają sobie wtedy sprawę ile należy wydać pieniędzy na sprzęt, aby robić profesjonalne zdjęcia czy też filmować. W pewnym sensie jest w tym dużo racji, dlatego że profesjonalny sprzęt kosztuje dziesiątki tysięcy złotych a w przypadku fotografów ślubnych trzeba to pomnożyć razy dwa. Po prostu trzeba mieć zapasową puszkę i dodatkowe obiektywy, tego wymaga odpowiedzialność względem klienta. Jednak czy aby na pewno nie można zrobić rewelacyjnych krajobrazów, portretów, reportaży czy też klipu filmowego sprzętem za grosze? Otóż da się!!!!! Jedyne co was ogranicza to wasze myśli. To, że czegoś nie możecie. Co w takim razie radzę? Posiadajcie taki sprzęt, na jaki Was stać, nie gońcie za utopijnym zajączkiem posiadania najlepszego modelu na rynku! Po prostu zacznijcie fotografować ! Fotografia jest wypadkową tego, co drzemie w nas samych… Tłumacząc: pokażcie mi swoje zdjęcia a powiem wam jakim typem człowieka jesteście. To czy jesteście otwarci i kontaktowi, czy też drzemie w was introwertyczna natura. Zauważcie w moich słowach odnośnie fotografii nie ma nic o sprzęcie. Nie ma, ponieważ genialne zdjęcie można wykonać prymitywnym sprzętem ( Camera Obscura ), ponieważ stare obiektywy za parę groszy dają genialną jakość ( Jupiter – 9 ), ponieważ klipy dobrej jakości można rejestrować telefonem komórkowym. Ważny jest jedynie akt kreacji i kreacja sama w sobie, czyli finalna fotografia, film.

Chcecie przykładu? Klip poniżej został wykonany telefonem. Oczywiście z wykorzystaniem dodatków wyszczególnionych w opisie filmu. Jednak nie zmienia to faktu, iż został zarejestrowany telefonem !

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=Sa68d130ODA[/embedyt]

Więcej przykładów? Poniżej znajdziecie link do strony Mobile Photography Awards. Tak, tak… Tu też wszystkie fotografie zostały wykonane telefonami! Pamiętajcie, to nie sprzęt, tylko człowiek fotografuje! Mówią, że polski lotnik to i na drzwiach od stodoły poleci… Ja powiem, że polski fotograf to i Nokią 5110 zrobi zdjęcie :)

Leave a comment